Igrzyska w rosyjskim Soczi

0
1172

Trzy medale, w tym jeden złoty, zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi zdobędą polscy sportowcy – prognozuje holenderski serwis sportowy Infostrada. Dwukrotnie na podium – na najwyższym i najniższym stopniu miałaby stanąć biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. 

Z kolei po srebro miałby sięgnąć w skokach narciarskich Kamil Stoch. Takie zwycięstwo ma odnieść na dużej skoczni. Z kolei Kowalczyk, która ma w swoim dorobku już cztery medale olimpijskie (trzy z Vancouver i jeden z Turynu) ma być najlepsza na 10 km st. klasycznym, a trzecia na 30 km st. dowolnym.

Co ciekawe – Infostrada tylko jeden złoty medal indywidualny przypisała Marit Bjoergen. Wielka rywalka Kowalczyk ma zdobyć go w biegu łączonym na 15 kilometrów. Na 30 kilometrów łyżwą zdaniem Holendrów wygra Therese Johaug.

W skokach narciarskich mistrzem olimpijskim na średniej skoczni ma zostać Norweg Anders Bardal. Srebro według Infostrady trafi w ręce Austriaka Gregora Schlierenzauera, a brąz do jego rodaka Thomasa Morgensterna. Na dużej skoczni zwycięży Schlierenzauer przed Stochem i kolejnym reprezentantem Austrii Andreasem Koflerem.

konkursie drużynowym Holendrzy przewidują triumf Austriaków przed Niemcami i Norwegami.

Ich zdaniem ostatecznie Polska powinna, zostać sklasyfikowana na 18. miejscu w tabeli medalowej. Wygrać ma Norwegia – 37 krążów w tym 15 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ