Zestaw suplementów na jesień cz.1

0
983

Jesień to czas, w którym zmienna aura pogodowa niekorzystnie odbija się na naszym samopoczuciu, ale też na zdrowiu. W celu utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej oraz poprawy odporności i zmniejszenia ryzyka infekcji górnych dróg oddechowych należy zadbać o odpowiednią dietę we wszystkie potrzebne składniki pokarmowe. Dowiedz się po jakie preparaty w szczególności warto sięgnąć jesienią? Poniżej znajdziesz listę tych najbardziej przydatnych.

Witamina D

Zaopatrz się w witaminę D, odpowiednio wysokie spożycie witaminy D zmniejsza wystąpienia chorób takich jak nowotwory, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, a nawet otyłość i depresja! Witamina D ma wpływ na produkcję hormonów takich jak testosteron! Niestety niedobory tej witaminy mają charakter powszechny i nasilają się przede wszystkim późną jesienią, zimą i utrzymują się do wczesnej wiosny, co związane jest ze zmniejszoną dostępnością promieni słonecznych. Włączenie do diety preparatu dostarczającego około 2000 – 5000 IU witaminy D stanowi niezwykle korzystne rozwiązanie.

Witamina C

Włączenie do diety dobrego suplementu i dostarczenie za jego pomocą około 250 – 500mg witaminy C, najlepiej w połączeniu z cytrusowymi bioflawonoidami stanowi sensowny element profilaktyki. O dodatkowych dawkach witaminy C powinni przede wszystkim pomyśleć intensywnie trenujący sportowcy, praktyka pokazuje, że witamina ta jest w stanie skutecznie obniżać poziom hormonu stresu – kortyzolu.

Probiotyki

Naukowcy wskazują, że od tego jakie bakterie zasiedlają nasz przewód pokarmowy zależy trawienie i wchłanianie wielu pokarmów, ale także kondycja naszego układu immunologicznego, aktywność wielu hormonów, a nawet – nasz nastrój! Okresowe włączenie do diety suplementów zawierających żywe kultury probiotycznych bakterii może przynieść wiele korzyści, a przede wszystkim usprawnić pracę przewodu pokarmowego oraz zmniejszyć ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ