Zestaw suplementów na jesień cz.2

0
1643

Adaptogeny

Okres jesienny, to czas w którym często dopada nas zniżka nastroju i brak motywacji. Szarość za oknem, coraz krótszy dzień i coraz niższa temperatura to okoliczności niezbyt  nastrajające do działania. Osoby szczególnie dotkliwie odczuwające zmianę pory roku powinny zainteresować się kategorią suplementów zawierających tzw. adaptogeny. Żeńszeń koreański, różeniec górski, maca, cytryniec chiński – to rośliny, które korzystnie mogą wpłynąć na ogólnie pojętą kondycję psychofizyczną. Włączenie preparatu zawierającego jeden, lub jeszcze lepiej kilka z wymienionych powyżej roślinnych ekstraktów zazwyczaj przekłada się na zauważalną poprawę nastroju.

Kreatyna

Prawda jest taka, że jesień to dobra pora na to by robić masę. Kreatyna jest substancją która w sposób wybitny sprzyja rozwojowi muskulatury, ale nie tylko. Substancja ta sprawdzi się, także w sytuacji, w której chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej nie tracąc przy tym mięśni. Szczególne korzyści z jej zastosowania odnieść mogą panie, badania pokazują bowiem, że ubocznym skutkiem przyjmowania kreatyny przez kobiety jest… poprawa samopoczucia! Dzienna dawka mieszcząca się w przedziale od 0,05 do 0,1g na kg masy ciała w większości przypadków stanowi dawkę wystarczającą.

Podsumowanie cz.1 i cz.2

Witaminy D i C, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego, a także adaptogeny i kreatyna to składniki suplementów diety, które warto stosować jesienią.  Zastosowanie powyższego zestawu suplementów w sposób zauważalny przeistoczyć się może na kondycję psychofizyczną osób aktywnych fizycznie, poprawiając nie tylko samopoczucie, ale także korzystnie wpływając na odporność immunologiczną i formę sportową.

Życzymy Powodzenia!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ